Postbus 5000, 7400 GC Deventer
telefoon: 14 0570
E-mail: Contactformulier
WeblogIndividuele hondencursus voor het hele gezin
Bij de hondenschool van Take the Leash is het mogelijk om individueel een cursus met je hond te volgen. Alle gezinsleden waar de hond mee te maken heeft, mogen hierbij aanwezig zijn. Omdat de cursus individueel gegeven wordt, is er veel aandacht voor persoonlijke vragen en wensen. De cursus is in te plannen wanneer het u het beste uit komt.
In de cursus leer je hoe jij de positie van roedelleider op een goede manier kunt vervullen, hoe jouw hond communiceert en je leert de basiscommando's die het samenleven met je hond makkelijker maken.
Er wordt bij ons op een hond- en mensvrienlijke manier gewerkt. Voor de hond betekent dit dat we met een gewone halsband werken (geen slip ketting) en dat we voer gebruiken om de hond te belonen tijdens het leerproces. Voor de mens betekent dit dat je niet 'hard aangepakt' wordt als je het niet goed doet. Het uitgangspunt is; er is wat er is. Samen kijken we hoe we jou kunnen helpen om in je kracht te staan in relatie tot je eigen hond.
Tijdens de lessen wordt er zowel gewerkt op een afgesloten veld als in een omgeving waar andere mensen en honden komen.
Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Tanja van Doesburg (06-29261910) of kijken op onze website http://www.taketheleash.nl/Hondenschool/Cursus/
Berichten
Waarom werken met honden in coaching?
WAAROM WERKEN MET HONDEN IN COACHING?
Schalkhaar, 13 februari 2012
Werken met honden in coaching en training is een bijzondere ervaring. Het is een dynamisch proces dat in korte tijd veel naar boven haalt. Maar waarom werkt dit nou zo goed?
HOGE DOE FACTOR (Nadruk ligt op gedrag door te doen.)
Onderzoek laat zien dat er bij persoonlijke ontwikkeling veel aandacht is voor het resultaat en weinig aandacht voor daadwerkelijk gedrag. Dit is vreemd aangezien ander gedrag vaak leidt tot resultaten die mensen willen behalen. Tijdens het werken met honden zijn mensen aan het doen. Ze laten continu gedrag zien door de interactie die er is tussen mens en hond.
PUUR EN INSTINCTIEF (Een hond is puur in reactie en gedrag.)
Mensen zijn in staat om zich anders voor te doen dan ze zich voelen. Een hond laat zich niet voor de gek houden. Die prikt hierdoor heen en is veel beter in het lezen van lichaamstaal en energie dan mensen dat zijn.
DE KRACHT VAN HET NU (Honden leven in het nu.)
Honden leven in het nu en reageren direct op wat er gebeurt. Ze worden niet gehinderd door het vasthouden aan het verleden en hebben geen zorgen voor de toekomst. Ze hebben hierdoor ook geen oordeel en bieden mensen keer op keer een nieuwe kans om te oefenen met ander gedrag.
KRACHT VAN FEEDBACK (Hondenfeedback staat minder ter discussie.)
Als mensen feedback krijgen van een ander mens hebben zij nogal eens de neiging om dit ter discussie te stellen. Bij het werken met een hond is dit vaak niet aan de orde. Met een hond gaan ze hierover niet in discussie. Mensen zijn dan ook tijdens het werken met honden eerder geneigd om zichzelf de vraag te stellen; wat doe ik, waardoor de hond… .
SPEELS EN ZACHT (Aaibaarheid en trouwe hondenogen maken mensen ‘zacht’.)
Veel mensen houden van honden. Mensen worden geraakt door het contact met een hond. De aaibaarheid en trouwe blik van een hond maakt dat mensen makkelijker in hun zachtheid komen.
METAFOOR (het leven van een roedeldier is een krachtige metafoor.)
Het leven van honden (wolven) en de manier waarop zij met elkaar en ons omgaan is een krachtige metafoor om situaties uit het dagelijks leven inzichtelijk te maken.
Leerzame teambuilding of bedrijfsevenement bij Take the Leash.
Voor bedrijven in Deventer kan het een aanrader zijn om voor een teambuilding, bedrijfstrainingen of coaching eens te informeren naar de mogelijkheden bij Take the Leash.
Bij Take the Leash wordt gewerkt met honden. Honden communiceren door middel van houding, gedrag en energie. Zij reageren op signalen die wij mensen aan hen geven. In hun reactie laten zij zien wat het effect van deze signalen op hen is. Zij 'spiegelen' ons hiermee. Als wij in deze spiegel willen kijken, kunnen wij hier veel van leren.
In onze huidige samenleving ontstaat er bij mensen steeds meer vraag naar een manier van werken die zo puur en instinctief is als het werken met dieren. Werken met dieren raakt mensen in vele gevallen op een niveau dat dieper gaat dan het mentale en verder gaat dan het aanleren van vaardigheden.
Waar is het contact tussen hond en baas?
Wij gingen op een mooie zonnige dag met onze twee honden naar het bos. Zo'n losloopbos met een hek eromheen, zodat de honden niet weg kunnen lopen. We kwamen het terrein op en al snel kwam er een labrador bij ons lopen. Al snuffend en snuivend, met al zijn haren overeind banjerde hij om ons heen. Overal moest hij plasjes neerleggen. Zijn baas drentelde achter hem aan zonder dat hij aandacht had voor de hond en zonder dat de hond aandacht had voor hem. Al snel zette wij onze wandeling in en de labrador liep al snuffend en snuivend met ons mee. Wij vervolgde onze roedel niet met twee, maar met drie honden. Die allen om ons heen liepen en reageerden op de momenten waarop wij ze bij ons riepen of wanneer wij een spelmoment inbrachten. Toen wij onze ronde volbracht hadden gingen wij op zoek naar de eigenaar van de labrador. Die stond nog ergens aan het begin van het bos. Op het moment dat hij zijn hond zag, riep hij hem. De hond reageerde niet. De eigenaar pakte zijn telefoon en ging bellen. Zo te horen was het een telefoontje over werk. Nadat de man zijn telefoongesprek had beëndigd, vroeg hij aan mijn vriend of die de hond even wilde roepen en bij zijn halsband vast wilde houden. De hond wilde toch niet bij hem komen. Zonder probleem kwam de hond bij mijn vriend, die hem vasthield tot de eigenaar de riem om deed. Treurig zette ik de wandeling voort al pratend over deze leuke hond die een baas heeft die geen aandacht voor hem heeft.
Contact maken met de ander begint met aandacht geven aan de ander. Echte aandacht! Geen halve aandacht waarbij je jezelf of je eigen bezigheden centraal stelt. Zodra je dat laat gebeuren, verstoor je het contact door je eigen ruis toe te laten.
Om te oefenen met het uitbannen van je eigen interne ruis is je hond een mooi oefenobject. Ga met je hond wandelen en wees je bewust van waar jij met je aandacht bent. Iedere keer dat je gedachten afdwalen breng je je aandacht terug naar wat je aan het doen bent en met wie. Je zult merken dat de wandelingen hierdoor leuker worden en meer ontspanning brengen. Je leert hier tevens mee om beter met je eigen interne ruis om te gaan.
De hond als spiegel
Honden spelen reeds sinds lange tijd een rol in het leven van mensen.Vroeger werden honden onder andere gebruikt voor de jacht, om de kudde bij elkaar te houden of om bijvoorbeeld het erf te bewaken. Inmiddels zijn de meeste honden die wij in onze maatschappij tegenkomen ‘gewone’ huishonden. In mijn ogen is het een gemiste kans dat wij niet meer gebruik maken van onze honden om wie zij zijn. Wij mensen kunnen zoveel van onze honden leren over onszelf. Daar hoeft de hond geen moeite voor te doen. Dat vraagt wat van ons mensen. Zijn wij bereid om naar onszelf te kijken in de interactie die wij met onze honden hebben? Willen wij geconfronteerd worden met onszelf en de verantwoordelijkheid nemen voor ons eigen gedrag?
Als wij beter weten wat een hond voor wezen is en welke taal hij spreekt, kunnen wij hem beter begrijpen en op een goede manier in zijn behoeften voorzien. Mensen zijn in staat de taal van ‘de ander’ te leren. Honden niet. Daar komt bij dat wij mensen kunnen leren om hetgeen wij doen in de interactie met onze hond beter te zien. Wij zijn in staat op ons eigen handelen te reflecteren. Wij kunnen onszelf observeren en zien wat het effect is van ons gedrag. Gedrag dat vaak voortkomt uit emoties, gevoelens, gedachten, overtuigingen, ervaringen en opvoeding. Gedrag dat voor onze honden vaak niet te begrijpen is en voor veel verwarring en onduidelijkheid zorgt. Wat wij naar onze hond laten zien, laten wij vaak ook op andere plekken in ons leven zien. Dit is lang niet altijd effectief en maakt ons ook lang niet altijd gelukkig. Daar komt bij dat ook onze honden hier meestal niet gelukkig van worden. Het is niet voor niets dat er zoveel honden zijn die problemen vertonen.
Door meer te leren over je hond als soort en je bewust te zijn van je eigen gedrag in relatie tot het gedrag van je hond leer je meer over jezelf. Als je je bewust bent van wat je zelf doet, kun je dit aanpassen. Als je vervolgens leert om beter te communiceren met je hond en een betere leider te zijn voor je hond, vertaalt zich dit automatisch naar je dagelijks leven. Ook in je dagelijks leven zul je merken dat je beter zult gaan communiceren, meer zelfvertrouwen zult krijgen en meer ontspanning zult vinden. Als jij maar in de spiegel van je hond wil kijken.
Voor een workshop 'Spiegelen met honden' kijk op: http://www.taketheleash.nl/Produkten-particulieren/spiegelen_met_honden/






