De Windroos: brede school in beweging
Basisschool De Windroos is een brede school met twee locaties, waarvan een in Voorstad Oost. Een brede school biedt naast regulier onderwijs ook naschoolse activiteiten. Op De Windroos vormen sport en beweging belangrijke onderdelen van de activiteiten. “We gaan er voor.”
"Voorstad Oost is geen wijk met veel speelmogelijkheden", weet Henny Beckers, adjunctdirecteur van De Windroos. "Als je dat bijvoorbeeld vergelijkt met de ruimte die kinderen in de Vijfhoek hebben, bestaat er een groot verschil. Maar dat is nu eenmaal de opbouw van deze wijk. Voor ons is de vraag: waar liggen onze mogelijkheden?"
Stinkende best
Die kansen liggen bijvoorbeeld in het opknappen van het schoolgebouw, waar binnenkort mee wordt gestart. Ook de gymzaal is onderdeel van de verbouwing. Daarnaast ziet de school mogelijkheden het aanbod van de sport- en bewegingslessen te verbreden. Zo zijn er plannen voor samenwerking met Go Ahead Eagles. De school denkt aan het gebruik van een trainingsveld voor gymlessen buiten, maar ook aan gastlessen van Go Ahead-spelers. Beckers: "De voetballers zijn een inspiratiebron voor de kinderen. Ze kunnen laten zien dat je heel ver kunt komen, als je maar je stinkende best doet."
Enthousiasme voor beweging
De naschoolse lessen sport en beweging worden gegeven door vakleraren van de NV DOS, in combinatie met leerkrachten van de school zelf. Ook komen er sportieve initiatieven uit de wijk. Zo worden er vanuit de Wijkaanpak bijvoorbeeld judolessen georganiseerd; niet alleen voor leerlingen van de Windroos, maar voor kinderen uit de hele buurt. Beckers: "Het overbrengen van ons enthousiasme voor sport en beweging, daar draait het allemaal om."

