Postbus 5000, 7400 GC Deventer
telefoon: 14 0570
E-mail: Contactformulier
Deventer wil integraal spelen voor alle leeftijden
Nieuwe speelplekken in Deventer moeten niet alleen aantrekkelijk zijn voor kinderen, maar voor inwoners van alle leeftijden.
Op die manier wil de gemeente mensen meer laten bewegen en jong en oud meer met elkaar in contact brengen. Om dat te bereiken worden nieuwe speelplekken ingericht naar de behoefte van de bewoners.
Samen spelen kun je overal
Dat staat in de nieuwe visie op spelen ‘Samen spelen kun je overal’ dat het college van burgemeester en wethouders heeft vastgesteld. De raad moet het plan nog goedkeuren.
Maatwerk
De openbare ruimte biedt bewoners de mogelijkheid tot spelen, bewegen en verblijven ongeacht leeftijd, geloof of afkomst. Per nieuwe speelplek wordt maatwerk geleverd, de speelplek wordt ingericht naar de behoefte van de buurt. Maar ook een brede stoep of park biedt mogelijkheden om aan dit speerpunt te voldoen. Multifunctioneel gebruik van de buitenruimte draagt hier zeker aan bij. De speelgelegenheden sluiten aan bij de maatschappelijke en sociale ontwikkelingen in Deventer.
Drie grote speelplekken
In de visie wordt naast het integrale spelen als spreekwoordelijke kers op de taart gestreefd om voor 2019 drie grote natuurlijke speelplekken te realiseren. Waar deze plekken moeten komen, en hoe ze er exact uit gaan zien, werkt de gemeente de komende tijd verder uit. De natuurlijke speelplekken worden ingericht met natuurlijke elementen als water, takken, bomen en zand. Daarnaast krijgen nieuwe speelplekken bijvoorbeeld slingerpaden, heuveltjes en dalen en natuurlijke zitgelegenheden voor ouders en verzorgers. Met dichte bosjes in plaats van hekken, bloeiende en geurende planten waar onder meer vlinders en vogels op afkomen en bomen en struiken met eetbare vruchten krijgt de speelplek een natuurlijk karakter. Uiteraard voldoen ook deze speelplekken aan de landelijke veiligheidseisen.
