Maak kennis met de gemeenteraad - D66 Deventer
Welke 39 inwoners zitten er in de gemeenteraad en waar zetten zij zich voor in? Maak kennis met de mensen en politieke partijen die namens jou besluiten nemen over Deventer. Wat wil D66 bereiken voor Deventer? Lees het hier.
D66 Deventer
Wij zijn Rob, Maarten, Oguzhan, Fleur, Thijs, Nina, Bas, Annemarie en Caspar. Samen zijn wij de fractie van D66 in Deventer. We zijn er trots op dat we bij de laatste verkiezingen gegroeid zijn naar 5 zetels. Onder aanvoering van Fleur als fractievoorzitter gaan wij ons de komende vier jaar keihard inzetten voor Deventer.
‘’Wij halen alles uit de kast om het woningaanbod te vergroten.''
Wat moet er beter in Deventer?
Als Deventer één probleem heeft dan is het wel dat er niet voldoende plek is voor iedereen om – betaalbaar – te kunnen wonen. Gevolg is dat jongeren pas laat uit huis kunnen, jonge stellen wachten met het starten van een gezin of dat mensen na een scheiding nog te lang bij elkaar in huis moeten blijven wonen. Dat gaan we veranderen
Waar zetten jullie als eerste op in en wat betekent dat voor inwoners?
Om het woningtekort aan te pakken, zetten we op meerdere oplossingen tegelijk in. We bouwen nieuwe woningen aan de randen van de gemeente en in de stad. Ook benutten we bestaande ruimte beter. Denk aan extra verdiepingen op gebouwen, woningen boven winkels, het ombouwen van kantoren en het splitsen van huizen. Daarnaast willen we oude bedrijfsterreinen, zoals het ROTO Smeets-terrein, het Pothoofd en het oude PTT-pand, sneller omvormen tot woonwijken. Bij stations zien we kansen voor woontorens. En als de markt stilvalt, moet de gemeente zelf initiatief kunnen nemen. Ook langdurige leegstand willen we aanpakken.
Waarin maken jullie een andere keuze dan andere partijen?
Wij kiezen bij woningbouw niet, wij doen het allemaal. Waar andere partijen kiezen tussen inbreiden óf uitbreiden, tussen markt óf corporatie, halen wij alles uit de kast om het aanbod te vergroten. Tempo maken én oog houden voor groen en leefkwaliteit.
Heb jij ideeën hoe we ervoor kunnen zorgen dat iedereen in Deventer een plek heeft?
Laat van je horen en mail Fleur via f.albers@deventer.nl(Verwijst naar een e-mailadres).